Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi'nin ilave finansman görüşmeleri ve 2 yıl daha uzatılmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor...

2013 yılından bu yana başarı ile uygulanmakta olan Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi'nin ilave finansman görüşmeleri ve 2 yıl daha uzatılmasına yönelik görüşmelerde bulunmak üzere Daire Başkanımız İbrahim YÜZER, Bölge Müdürümüz Ziya POLAT ve Proje Asistanı Mustafa AY'dan oluşan heyet Birleşmiş Milletler Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) Genel Merkezindeki çalışmalara katılmak üzere Roma'ya gitti.

IFAD'ın Yakın Doğu, Kuzey Afrika, Avrupa ve Orta Asya (NEN) Bölgesi Yöneticisi Sayın Khalida BOUZAR, IFAD Türkiye Yöneticisi Sayın Dina SALEH ve Türkiye Program Görevlisi Lenyara FUNDUKOVA ile biraraya gelen heyet, proje kapsamında 2013 yılından bu yana yapılan çalışmalar ile önümüzdeki süreçte yapılacak uygulamaları birlikte değerlendirdi. IFAD'ın talebi üzerine başarı ile uygulanan projenin IFAD'ın proje uyguladığı diğer ülkelere de anlatılmasına yönelik IFAD iletişim bölümü ile de görüşmelerde bulunuldu.

IFAD'ın hukuk ve finansman birimleri ile yapılan görüşmelerle devam edilen ziyaretlerde, başlangıçta 2019'da bitmesi öngörülen projenin, 2021 yılına kadar 2 yıl uzatılması ve 8,2 milyon doları dış finansman olmak üzere toplam 13,5 milyon dolar ilave bütçenin sağlanmasında mutabık kalındı.

Ziyaretin son gününde Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim ESENLİ de makamında ziyaret edilerek IFAD'ta yapılan toplantılar ve Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi hakkında Sayın Büyükelçiye bilgilendirmede bulunuldu.

 

Kategoriler

Proje Dokümanları Projenin Alanı Projenin Amacı Haftalık Raporlar Aylık Raporlar Haber Arşivi

Foto Galeri

233