MNHRP Değerlendirme Toplantısı Tunceli'de Yapıldı

 Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamındaki faaliyetlerle ilgili olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Proje Yönlendirme Komitesi Başkanı Hüseyin Dinçer, Elazığ Orman Bölge Müdürü ve Taşra Uygulama Birimi Yöneticisi Ziya Polat, Bölge Müdür Yardımcısı ve Proje Saha Yöneticisi Halim Özdemir ile Taşra Uygulama Birimi görevlilerinin katılımıyla Proje Değerlendirme Toplantısı 4-6 Temmuz’da Tunceli’de gerçekleştirildi.

 

Projenin uygulandığı iller olan Elazığ, Bingöl ve Muş İşletme Müdürlükleri’nden de İşletme Müdürleri ve ilgili personel toplantıya katılım sağlamıştır.


Müsteşar Yardımcımız Sayın Hüseyin Dinçer, açılış konuşmalarında MNHRP projesinin başarısından duydukları memnuniyeti dile getirmiş ve bundan sonraki uygulamaların bu tarz projelerle gerçekleştirilmesinin önemini vurgulamıştır. Bu Proje’de yapılan yenilikçi faaliyetlerin bölge halkı için yeni bir ufuk açtığını ve yapılan örnek uygulamalarla yerel halkın bilinçlenerek kendilerinin de tarımsal uygulamalarını geliştirdiğinden bahsetmiştir.


Bölge Müdürümüz Sayın Ziya Polat da yaptıkları konuşmada, bu Projenin bölge için çok önemli ve başarılı bir Proje olduğuna değinmiş, yapılan faaliyetlerin en kaliteli ve insanlara faydalı olacak şekilde uygulanması gerektiğini belirtmiştir. “İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın” mantığıyla hareket ederek “insana dokunan” bu tarz projelerin daha yaygınlaştırılması ve kırsalda yaşayan halkın hayat şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini ifade etmiştir. 

 

Elazığ, Bingöl ve Muş İşletme Müdürleri tarafından 2018 yılında yapılan gerçekleşmeler ve yapılacak programlarla ilgili sunumlar yapılmıştır. Ayrıca, Proje Yönetici Yardımcısı tarafından da kümülatif bilgileri içeren bir sunum yapılmıştır. 

 

Projede karşılaşılan sorunlar detaylı bir şekilde ele alınmış, çözüm önerileri üretilmiş ve 2018 yılında gerçekleştirilen/gerçekleştirilecek faaliyetler incelenmiştir.


3 gün süren toplantının sonunda, 2018 yılı programlarının başarılı bir şekilde tamamlanması için tüm ekibin gereken gayreti göstermesi hususunda mutabakata varılmıştır.

Kategoriler

Proje Dokümanları Projenin Alanı Projenin Amacı Haftalık Raporlar Aylık Raporlar Haber Arşivi

Foto Galeri

224